Aranżacja ogrodów

Natura daje nam nieskończenie wiele możliwości. Ważne, by pośród tylu dostępnych opcji nie zgubić się i potrafić je odpowiednio wykorzystać. Przydomowy ogród, czy dowolny teren zielony w przestrzeni miasta nie może być nieokiełznanym chaosem, który żyje własnym życiem. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia aranżacja ogrodu i zaplanowanie jego powierzchni.

Aranżacja ogrodów ze Specgarden Łódź

Ogród nie jest nigdy skończoną całością, podlega on naturalnym zmianom i wymaga stałej pielęgnacji, jednak jego wygląd w dużej mierze zależy od fachowej aranżacji. Przez wiele lat działania firmy wykonywaliśmy aranżacje ogrodów dla wielu klientów o różnych gustach, upodobaniach i o różnej zasobności portfela. Pozwoliło nam to nabyć doświadczenie i wiedzę niezbędną w pracy na terenach zielonych. Projektujemy i aranżujemy ogrody każdego rodzaju. Wykonujemy aranżacje ogrodów od podstaw, a także modernizujemy już istniejące tereny zielone.

Projektowanie ogrodów Łódź

Oferujemy pełen zakres usług ogrodniczych z zakresu aranżacji ogrodów

 • projektowanie ogrodów i terenów zielonych
 • projektowanie nawierzchni brukowanych i szlaków komunikacyjnych
 • projektowanie ogrodów publicznych, industrialnych, przy firmach
 • projektowanie tarasów i balkonów
 • projektowanie elementów małej architektury
Aranżacje ogrodów kompleksowo Łódź

Aranżacje ogrodów kompleksowo

Urządzamy ogrody kompleksowo. Od zaprojektowania terenu zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klienta po jego budowę z najwyższą dbałością. Budowa ta obejmuje

 • przygotowanie terenu
 • wyrównanie, niwelowanie gruntu
 • założenie systemu nawodnień
 • wykonanie odwodnień (jeśli jest taka potrzeba)
 • wykonanie instalacji elektrycznych
 • ułożenie podjazdów i scieżek komunikacyjnych
 • założenie trawnika z rolki lub sianego
 • montaz siatki przeciw gryzoniom
 • wykonanie obrzezy, palisad, pergoli
 • montaż folii pod kamień ozdobny lub korę
 • zakładanie oczek wodnych

Aranżacje ogrodów z uwzględnieniem potrzeb klienta

Wykonując aranżacje ogrodów na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby klienta. Na danym terenie staramy się wydzielić odpowiednie strefy według jego upodobań. Może to być na przykład: strefa wypoczynku, zabawy, miejsce do grillowania, miejsce do zabaw dla dzieci, wybieg dla zwierząt domowych, rozległy trawnik, miejsce na ogródek warzywny, czy drzewa owocowe. Na potrzeby klientów projektujemy również użyteczne lub dekoracyjne elementy małej architektury.

Dobór odpowiednich roślin

Aranżacja ogrodu to również dobranie odpowiednich roślin. Wykonując aranżacje ogrodów zawsze bierzemy pod uwagę rodzaj gleby na jakiej będą rosły, ekspozycję słoneczną, sąsiedztwo (nie wszystkie rośliny czują się dobrze w swoim towarzystwie i mogą się obok siebie właściwie rozwijać) oraz to, czy właściciele ogrodu mogą poświęcić dużo czasu na ich późniejszą pielęgnację.

Dekoracyjne wykończenie ogrodu

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego gdy aranżujemy ogród dla klienta, mamy już rozplanowaną przestrzeń, nowe nasadzenia i rabaty dobieramy również odpowiednie wykończenie, które podkreśli charakter ogrodu i postawi przysłowiową „kropkę nad i”. Możliwości na wykończenie aranżacji ogrodów jest wiele, mogą to być chociażby: kora, obrzeża rabat z rozmaitych materiałów, dekoracyjne kamienie, płotki, palisady, czy rollbordery.

Aranżacje ogrodów ze Specgarden – typy ogrodów

Nasza firma pomoże Panstwu zorganizować ciekawy i niebalnalny ogród dopasowany do oczekiwań i możliwości technicznych realizacji.

Wykonywane przez nasz aranżacje ogrodów muszą uwzględniać wielkość działki i ukształtowanie terenu, jednak nie mniej wazne są Państwa gusta i oczekiwania co do typu ogrodu.

Proponowane przez nas typy ogrodów:

 • ogród angielski
 • ogród japonski
 • ogród parkowy
 • ogród leśny
 • ogród wiejski
 • ogród nowoczesny
 • ogród mieszany
 • warzywnik
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Aranżacja ogrodów Łódź
Tarasy Łódź
Trawa łódź

Co nas wyróżnia?

Ekologia

Staramy się używać produktów ekologicznych i przyjaznych dla środowiska. Szanujemy naturę i dbamy o nią.

Pasja

Usługi ogrodnicze to nasza pasja, do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem.

Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz klientów podczas wykonywania prac.

Najczęstsze pytania o aranżacje ogrodów

Podejmujemy się aranżacji ogrodu niezależnie od jego wielkości. Inaczej projektuje się rozległe kilkusetmetrowe ogrody, a inaczej niewielkie przydomowe ogródki, czy skwery jednak zawsze dążymy do jednego efektu – chcemy by nasz projekt jak najlepiej odpowiadał potrzebom użytkowników i zachwycił ich. Efektowne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni to spore wyzwanie i chętnie się go podejmiemy.

Nie, zajmujemy się również aranżacją ogrodów i terenów zielonych przy firmach, hotelach, restauracjach, czy przy budynkach wielorodzinnych. Pracujemy dla deweloperów, którzy chcą podnieść atrakcyjność swojej oferty przez ciekawe zagospodarowanie terenu, czy dla organów administracji publicznej, które chcą zagospodarować skwery, parki lub inne tereny zielone w przestrzeni publicznej.

Zajmujemy się projektowaniem i aranżacją ogrodów od podstaw oraz modernizowaniem ogrodów już istniejących. Czasami wprowadzenie kilku, niewielkich zmian, drobnej wycinki lub posadzenie chociażby kilku nowych roślin prowadzi do uzyskania zaskakujących efektów w postaci nowej, ciekawej przestrzeni.

Kosztorys ustalamy indywidualnie z inwestorem. Ciężko określić ogólny cennik, ponieważ wszystko zależy od metrażu ogrodu, stopnia skomplikowania projektu, użytych roślin i ich wymagań oraz oczywiście od indywidualnych preferencji właściciela ogrodu. By dowiedzieć się więcej prosimy o kontakt.

Wykonujemy kompleksowe aranżacje ogrodów. W zależności od preferencji klienta albo projektujemy go i wykonujemy od podstaw, przebudowujemy już istniejącą przestrzeń lub wprowadzamy jedynie niewielkie zmiany. Nasze aranżacje ogrodów obejmują między innymi: wykonywanie nowych nasadzeń, rabat, zakładanie trawników, projektowanie i wykonywanie elementów trwałych takich jak ścieżki, czy podjazdy, wykonywanie punktów wodnych (fontann, oczek, stawów), elementów małej architektury, rozmieszczanie oświetlenia, czy projekt i wykonanie automatycznego systemu nawadniania.

Nie ma gotowego przepisu na piękny ogród. Według nas, najlepsze aranżacje ogrodów to te, idealnie dopasowane do jego użytkowników i otaczającej go przestrzeni. Dobra aranżacja ogrodów wykonywana jest z dbałością o wiele elementów: musi korespondować z przestrzenią, odpowiadać na potrzeby użytkowników, a także uwzględniać takie elementy jak rodzaj gleby, nasłonecznienie, czy nachylenie terenu.

Każdy teren jest inny i ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością aranżacje ogrodów wykonywane od podstaw dają większe pole manewru i można zaplanować przestrzeń mając nad sobą zdecydowanie mniejsze ograniczenia. W przypadku terenów już zagospodarowanych bywa trudniej, ale wpisywanie nowej wizji w już istniejące elementy i rozwiązania daje często naprawdę spektakularne efekty.

Oczywiście! Wykonując aranżacje ogrodu możemy zająć się całym terenem, włącznie z zaaranżowaniem przestrzeni na terasie, podeście, czy w altanie. Dobierzemy odpowiednie kompozycje roślin i inne elementy tak, by były to miejsca idealne do wypoczynku i spędzania wolnego czasu.

Jeśli wykonujemy aranżacje ogrodów na terenie, na którym rosną już jakieś krzewy, drzewa lub inne rośliny najczęściej traktujemy je jak integralne elementy nowej aranżacji i to na nich opieramy projekt. Odpowiednio kształtujemy rośliny, tak by mogły się prawidłowo rozwijać, wyglądały efektowanie, a cały ogród był zadbany i dopracowany w każdym szczególe.

Nasze rośliny

Zjawiskowy ogród wymaga niezwykłych roślin.

Sprawdź ofertę szkółki KrzyweDrzewa.pl

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zaufaj naszej wiedzy

Marcin Kowalczyk Specgarden Łódź

Przygotowując indywidualny projekt ogrodu, za cel stawiamy sobie zadowolenie właścicieli. Zakładanie ogrodów zawsze opieramy na realizacji ich pomysłów, które uzupełnione o naszą specjalistyczną wiedzę i doświadczenie z zakresu architektury krajobrazu, dają zachwycające rezultaty!

Przyjedź z problemem, a wyjdziesz z rozwiązaniem. Przyjdź z pomysłem, a my go zrealizujemy. Zaproponujemy Ci konkurencyjne ceny i obsługę na najwyższym poziomie. Sprawdź ofertę na projektowanie ogrodów i zakładanie ogrodów Specgarden Ogrody Łódź

Marcin Kowalczyk

Założyciel Specgarden

Rozkoszuj się pięknem swojego ogrodu.

Zadzwoń do nas +48 530 99 88 77

Specgarden Ogrody Łódź, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI