Zakładanie trawnika oraz trawa w rolkach

Zadbany, gęsty trawnik to ozdoba każdego ogrodu. Soczysta zieleń doskonale podkreśla kompozycje kwiatowe na rabatach, otula drzewa i krzewy oraz stanowi świetne podłoże do zabawy oraz wypoczynku. Piękny trawnik to marzenie chyba każdego właściciela przydomowego ogrodu, jednak zakładanie trawnika wbrew pozorom nie jest rzeczą prostą. By trawnik wyglądał tak jakbyśmy chcieli i pozostawał w odpowiedniej kondycji przez wiele sezonów trzeba odpowiednio zabrać się za wyhodowanie go i zadbać o późniejsza pielęgnację. Dlatego właśnie, by uzyskać zadawalający efekt w postaci zielonego, gęstego „dywanu” wolnego od chwastów i przerzedzeń, zakładanie trawnika najlepiej powierzyć specjalistom.

Trawa w rolce Łódź

Zakładanie trwanika Specgarden Łódź

Jesteśmy producentami wysokiej jakości trawy w rolkach, którą oferujemy naszym klientom. Trawa w rolkach stanowi doskonałe dopełnienie naszych projektów i sprawia, że zaaranżowany ogród zachwyca, staje się kompletny i gotowy do użytkowania. Zapewniamy pełen zakres usługi: aranżujemy przestrzeń ogrodu, przygotowujemy podłoże by zapewnić trawie optymalne warunki rozwoju, przywozimy trawę w rolkach, a następnie układamy z niej trawnik. Trawnik z rolki układa się rozwijając rolki darni ściśle jedna przy drugiej. Trawę w rolkach można docinać nożem lub specjalnym szpadlem, co pozwala perfekcyjnie dopasować kształt trawnika do danego zagospodarowania terenu. Przez pierwsze dwa tygodnie należy pamiętać o regularnym podlewaniu nowego trawnika, a już po około 7-10 dniach można przeprowadzić pierwsze koszenie. Zakładanie trawnika przy użyciu trawy w rolkach położonej przez profesjonalistów zawsze daje zadowalający efekt i pozwala cieszyć się pięknym ogrodem właściwie od razu, bez konieczności czekania na rezultat prac.

Trawa w rolkach Łódź

Trawa w rolkach – zalety

 • łatwo się ukorzenia
 • posiada jednolite zagęszczenie i kolor
 • jest bardziej odporna na szkodniki i choroby
 • nie rozmyje jej ulewa
 • posiada wysoką zdolność regeneracji
 • nie wymaga tylu zabiegów pielęgnacyjnych, co trawnik wysiewany
 • jest bardziej odporna na przemarzanie
 • przy zakupie widać, jak będzie wyglądała po ułożeniu
 • nie trzeba czekać na zachwycający efekt zielonego dywanu
Zakładanie trawnika Łódź

Trawa w rolkach i nie tylko

Zakładamy nie tylko trawnik z rolki. Możemy zaproponowac Państwu także:

 • trawnik siany
 • trawnik z substratu (mieszanka wysokiej jakości gleby z odpowiednio dobraną mieszanką nasion)

Zajmujemy się także kompleksowym przygotowaniem gruntu pod trawnik.

Zakładamy systemy nawadniające, sterowane automatycznie lub ręcznie, które wyręczą Państwa w podlewaniu i zapewnią trawie optymalną wilgoć.

Zakładamy także drenaże i systemy odwodnień, jeśli istnieje potrzeba osuszenia terenu.

Zakładamy siatki przeciw gryzoniom (kretom, czy nornicom).

Trawnik rolowany Łódź

Koszenie trawy i pielęgnacja trawnika

By trawnik cieszył oko i pozostawał w dobrej kondycji nieodzowne jest jego koszenie. Koszenie trawy to obok regularnego podlewania najważniejszy element jej pielęgnacji. To, jak często należy kosić trawnik zależy przede wszystkim od pory roku i temperatury, która wpływa na wzrost trawy, od nawożenia, od tego, jak często podlewamy trawnik oraz od gatunku trawy. By trawnik był gęsty i zadbany najlepiej w sezonie wiosenno-letnim kosić go raz w tygodniu. Trawniki przydomowe kosi się, gdy źdźbła trawy osiągną 8-10 cm wysokości i przycinać go na około 3-4 cm. Koszenie trawy przeprowadza się gdy trawnik jest suchy, podlewać należy po koszeniu. Nóż kosiarki musi być bardzo dobrze naostrzony, by ścinać źdźbła, a nie je rozrywać, przez co ich końcówki robią się białe, a cały trawnik wygląda mało efektowanie.

Koszenie trawy Łódź

Koszenie trawy ze Specgarden

Oferujemy profesjonalne koszenie trawników. Posiadamy profesjonalny sprzęt i doświadczenie w pielęgnacji roślin, które pozwala nam na efektywne koszenie nawet bardzo rozległych trawników. Nasi pracownicy określą na jaką wysokość należy przyciąć dany trawnik oraz przeprowadzą koszenie z dbałością również o pozostałe rośliny w ogrodzie. Kompleksowo zadbamy o twój trawnik!

Pielęgnacja trawnika Łódź

Pielęgnacja trawnika

Oprócz koszenia zajmujemy się także kompleksową pielęgnacją trawników, która obejmuje:

 • areację
 • wertykulację
 • nawożenie
 • dobieranie i aplikację oprysków
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Co nas wyróżnia?

Ekologia

Staramy się używać produktów ekologicznych i przyjaznych dla środowiska. Szanujemy naturę i dbamy o nią.

Pasja

Usługi ogrodnicze to nasza pasja, do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem.

Bezpieczeństwo

Dbamy o bezpieczeństwo naszych pracowników oraz klientów podczas wykonywania prac.

Najczęstsze pytania o zakładanie trawnika w ogrodzie

Zakładanie trawnika najlepiej rozpocząć od dokładnego zaplanowania jego powierzchni. Następnie należy odpowiednio przygotować podłoże. Teren dokładnie przekopuje się i wyrównuje, zbyt piaszczystą glebę wzbogaca się glinką, natomiast do zbyt gliniastej dodaje nieco piasku. Podłoże trzeba też odchwaścić, nawieźć oraz usunąć z niego wszelkie bruzdy, kamienie i inne przeszkody. Po tych czynnościach można przystąpić do siewu lub układania trawy w rolkach.

Trawnik w rolce jest nieco droższą inwestycją, lecz wymaga większych środków tylko na początku. Sianie trawnika jest czynnością trudną, należy zrobić to równomiernie, zadbać o odpowiednie nawożenie oraz o to, by nasiona nie zostały wydziobane przez ptaki, czy zniszczone przez insekty. Nasza pracę przy zakładaniu trawnika zniweczyć może również ulewa, czy lekki przymrozek. Trawa w rolce nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji i zadowalający efekt uzyskujemy właściwie natychmiast.

Trawa w rolkach po ułożeniu wymaga codziennego, obfitego podlewania prze pierwsze kilka dni oraz podlewania co drugi dzień aż do całkowitego ukorzenienia (ok. 7-14 dni po ułożeniu). Następnie można zacząć normalnie eksploatować podłoże. Trawa w rolkach wymaga podobnego nawożenia jak każdy trawnik, składniki powinny być uzależnione od rodzaju gleby, na jakiej rośnie. Po całkowitym ukorzenieniu podlewa się trawę w zależności od potrzeb (codziennie tylko w trakcie suszy i upałów).

Oczywiście jest taka możliwość. Możemy przyjeżdżać i kosić trawnik raz w tygodniu lub kilka razy w miesiącu w zależności od potrzeb, we wcześniej umówionych terminach.

Trawa w rolkach sprzedawana jest w formie pasów, które zazwyczaj maja wymiary 50x200cm. Każdy pas trawy w rolkach powinien mieć intensywnie zieloną, jednolitą barwę, trawa powinna być zdrowa, pozbawiona jakichkolwiek plam, przebarwień oraz chwastów. Korzenie trawnika z rolki powinny być białe i gęste, silnie przerastające podłoże. Trawa w rolkach nie powinna się rozpadać, nie powinna się z niej również osypywać ziemia. Dobrej jakości darń to gwarancja pięknego, efektownego trawnika.

Jesteśmy otwarci na współpracę nie tylko z osobami prywatnymi, ale ze wszystkimi innymi podmiotami, które potrzebują zagospodarowania, czy opieki nad dowolnym terenem zielonym. Koszenie trawy oraz trawnik z rolki wykonać możemy na terenie firmowym, inwestycyjnym, na osiedlu mieszkaniowym, skwerze miejskim, czy innym wskazanym przez inwestora miejscu.

Trawa w rolkach to gotowa darń na której trawa jest już ukorzeniona i rozwinięta, więc przy profesjonalnym położeniu i odpowiedniej pielęgnacji w początkowych etapach użytkowania nie ma możliwości by trawnik z rolki się nie przyjął. Jesteśmy firmą, która zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem trawników z rolki. Dbamy o odpowiednie przygotowanie terenu oraz o to, by trawa w rolkach była odpowiednio położona. Udzielamy również inwestorom wszelkich wskazówek jak dbać o trawnik, by był zdrowy i zadbany.

Mamy swoją siedzibę w Łodzi, ale nie oznacza to, że pracujemy tylko na jej terenie. Realizacje trawnika z rolki wykonujemy zazwyczaj na terenie województwa Łódzkiego jednak, w przypadku większych zleceń jesteśmy w stanie dojechać do bardziej oddalonych miejscowości. W celu uzgodnienia wszelkich szczegółów zachęcamy do kontaktu.

Nasze rośliny

Zjawiskowy ogród wymaga niezwykłych roślin.

Sprawdź ofertę szkółki KrzyweDrzewa.pl

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zaufaj naszej wiedzy

Marcin Kowalczyk Specgarden Łódź

Przygotowując indywidualny projekt ogrodu, za cel stawiamy sobie zadowolenie właścicieli. Zakładanie ogrodów zawsze opieramy na realizacji ich pomysłów, które uzupełnione o naszą specjalistyczną wiedzę i doświadczenie z zakresu architektury krajobrazu, dają zachwycające rezultaty!

Przyjedź z problemem, a wyjdziesz z rozwiązaniem. Przyjdź z pomysłem, a my go zrealizujemy. Zaproponujemy Ci konkurencyjne ceny i obsługę na najwyższym poziomie. Sprawdź ofertę na projektowanie ogrodów i zakładanie ogrodów Specgarden Ogrody Łódź

Marcin Kowalczyk

Założyciel Specgarden

Rozkoszuj się pięknem swojego ogrodu.

Zadzwoń do nas +48 530 99 88 77

Specgarden Ogrody Łódź, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI